שיעורים וסדנאות שבועיים במגוון נושאים מרתקים עם מיטב המנחים
בואו להרבות דעת ולהרחיב אופקים בחדרים

קריאה משותפת בטקסטים פילוסופיים-חינוכיים, ביאורם ודיון מעמיק המתקיים בקבוצה. התכנית כוללת מספר סדרות: ההגות היוונית הקלאסית, הדיאלוג, משנות מוסר וביטויין בחינוך, אקזיסטנציאליזם, חופש, אותנטיות, משמעות ואהבה. מנחה: פרופ' ישעיהו תדמור, איש חינוך וחוקר בעל שם. פרסם ספרים ועמד בראש תכניות חינוכיות רבות.
ימי ראשון בשעה 18:00 בזום | ללא תשלום.
לפרטים והרשמה: [email protected]
סדנת כתיבה מסדנאות הבית של אשכול נבו ואורית גידלי. איך מתחילים סיפור, מה עושים אם נתקעים, איך מקימים לתחייה דמויות, בוראים עולמות ומצליחים לסיים. נתקלתם באחת מהשאלות האלה? אתם זקוקים לאנרגיה של קבוצה כדי לכתוב, לחשוב ולהישמע? – הסדנה הזו היא עבורכם. עם אילנה זיידמן, סופרת ומנחה.
ימי ראשון בשעה 19:00 במרכז חדרים | 1,720 ש"ח ל־10 מפגשים.
לפרטים והרשמה: [email protected]
date with the talmud

The Talmud is the central text of Rabbinic Judaism and the primary source of Jewish religious law, theology and the foundation to Jewish thinking in general. It’s a complex and fascinating text, and we’re inviting you to join our “guided tour” as we visit various sites along this exciting trail.
Wiht Rabbanit Michal Kohane - a graduate of Yeshivat Maharat and and a current student at Matan.
Sunday at 7:00pm Israel time on zoom | 400$ year. Weekly or monthly payments can be made.
For additional details and sing up: [email protected]

ימימה חשיבה הכרתית
את/ה יודע/ת שאת/ה מסוגל/ת ליותר! ברור לך בתוכך שזה יכול להיות אחרת, טוב יותר. אבל, המצב תקוע. חוזר על עצמו. שוב ושוב, אנחנו מנסים למצוא מוצא, ללא הצלחה מרובה. ההרגשה שמשהו בכלים שלנו לא מספיק. משהו בתפיסת העומק של עצמנו, של המציאות. איך פותרים קונפליקט? איך מתייחסים לעצמנו? לאחרים? מבקשים תובנה חדשה עמוקה יותר ומדוייקת יותר? נלמד איך לדייק את עצמנו איך להיבנות ולצמוח מכל קושי, נלמד את עצמנו ומתוך כך את זולתנו. עם הרב אהרון טרופ.
ימי ראשון בשעה 20:00 במרכז חדרים | 40 ש"ח למפגש
לפרטים והרשמה: [email protected]
תושבע דייט
התלמוד הוא הטקסט המרכזי של יהדות חז"ל והמקור העיקרי של ההלכה, התיאולוגיה והיסוד לחשיבה היהודית בכלל. נכיר את דרכי החשיבה התלמודית, השפה והמונחים הבסיסיים. נפגוש מושגים ורעיונות, אנשים שיאירו לנו את תחום האגדה וההלכה, ומקומות מעניינים ונראה את השפעתם על החיים היהודיים מימי קדם ועד היום. המפגשים שלנו מתאימים לאנשים עם רקע קודם וכאלה שמעולם לא פתחו ספר גמרא, ועדיין סקרנים לבוא ולבדוק. דפי מקורות מסופקים מראש עם הטקסט המקורי ותרגום לעברית. עם הרבנית מיכל כהנא בוגרת ישיבת מהר"ת וכיום גם תלמידה במתן.
ימי ראשון בשעה 20:30 בזום | 40 ש"ח למפגש.
לפרטים והרשמה: [email protected]
אחת לשבוע, בימי שני, נפרשת ממלכת מילים קסומה בין חלונות הזום. חבורת לבבות פועמים מתכנסת יחד, למפגש עם טקסטים ספרותיים, מילים נקראות ונכתבות, ושיתופים עוברים מלב אל לב. בעדינות מרגשת נרקמת רשת קורים דקיקה ממילים היוצאות מן הלב אל היד ועוברות דרך הדף אל הפה ואל אוזניים כרויות. מוזמנים להצטרף אלינו. נשמח בבואכם! עם תהלה קארו, ביבליותרפיסטית ויוצרת.
ימי שני בשעה 9:00 בזום | 50 ש"ח למפגש.
לפרטים והרשמה: [email protected]
שיעור שבועי עם הרב איתמר אלדר
בשיעור זה נלמד את חמשת המגילות, כל מגילה בזמנה לקראת חגה. נתבונן בניתוח הספרותי וההיסטורי, נעמיק במשמעות החג שאליו היא משוייכת, ובזיקתה אליו וכך נגיע אל החג מחוברים יותר למגילה. בתקופה הראשונה של השנה, נלמד את ספר דניאל מהספרים המיוחדים בתנ"ך, נעמוד על ההקשר ההיסטורי, והחידוש הגדול של הספר בתולדות ישראל. עם הרב ד"ר איתמר אלדר, ראש בית המדרש של ישיבת אורות שאול, מרצה במכללות, בעל דוקטורט בפילוסופיה יהודית מאוניברסיטת בר אילן. בימי רביעי בערב יישלח קישור לשיעור מוקלט | 30 ש"ח לשיעור.
לפרטים והרשמה: [email protected]
חלמתם על משחק? על במה? על קהל? בואו לממש חלום ולחוות את קסם התיאטרון. סדנת תיאטרון חדשה למבוגרים, חווייתית, משחררת ומהנה. בהנחיית עודדה שקד בימאית, מורה ושחקנית פלייבק, בעלת ניסיון עשיר בהנחיית קבוצות. בסדנה נעסוק בתנועה ושחרור, אימפרוביזציה, תיאטרון פיזי, מיומנויות וסגנונות משחק, עבודה על דמות, עבודה עם טקסט. בסיום השנה יעלו המשתתפים מופע מסכם.
ימי שני בשעה 18:30 במרכז חדרים | 240 ש"ח לחודש.
לפרטים והרשמה יש לפנות לעודדה שקד
טל': 050-5647328 
סדנה לכתיבת זכרונות
זיכרון יכול למלא את חדרי הלב, לבקש לפרוץ, ללבוש קול, לקבל תהודה ומקום, ולפעמים הזיכרון כמוס, ובעדינות רבה עלינו ליצור איתו מגע. בסדנה נחפש את אותם זיכרונות יקרים וחד-פעמיים שנוגעים בצומתי חיים שלנו, ברגעי משבר, שינוי או חסד. נלמד להעלות אותם על הכתב במילים חיות, ולפתוח גם חלון לדמיון ולתיקון. הכתיבה תהיה לנו מעשה של עדות. כרמית רוזן - סופרת, ביבליותרפיסטית, משוררת ומרצה, כתביה זכו בפרסים. מלמדת במחלקה לספרות, לשון ואמנויות באוניברסיטה הפתוחה.
ימי שלישי בשעה 10:00 במרכז חדרים | 1,500 ש"ח ל־10 מפגשים.
לפרטים והרשמה: [email protected]
פרשת השבוע
לימוד שיחבר לזיכרון הקולקטיבי דרך ספר הספרים. כל שיעור ימריא ממשטח ההשראה של פרשת השבוע אל ארון הספרים היהודי המורחב: תלמוד, קבלה, מדרשים, ברית חדשה, ספרים חיצוניים, שירה וספרות עברית; ובה בעת יתחבר לעולם הייחודי של כל אחד ואחת מהמשתתפים בעזרת מדרשים אישיים ועכשוויים. עם ארי אלון, מהמורים הוותיקים והמוערכים בישראל בתחום היהדות הישראלית. השיעור מומלץ לבעלי נסיון וידע ראשוניים בתחום.
ימי רביעי בשעה 18:00 במרכז חדרים
לפרטים והרשמה: [email protected]
סדנת ציור ורישום
קבוצה אינטימית למתחילים ומתקדמים כאחד. לאלו המסתקרנים לרכוש את יסודות הציור, ולאלו המעוניינים לשכלל את ארגז הכלים שלהם. עם רותי סגל, ציירת ואמנית חיפאית. הציגה תערוכות רבות וזכתה בפרסים בתחום האמנות.
ימי רביעי בשעה 10:30 במרכז חדרים | 300 ש"ח לחודש.
לפרטים והרשמה: [email protected]
מוזמנים להצטרף אלינו לקבוצת 'קוראים - כותבים תנ"ך של 929' במרכז חדרים. כבר כמה שנים, מידי יום חמישי בבוקר, מתכנסת חבורת אנשים יקרה למפגש עם פרק שבועי בתנ"ך, על פי מקצב הקריאה של 929, המפגש עם הפרק מזמן אסוציאציות ותגובות, ומזמין כתיבה ומפגש חי עם התנ"ך, עם עצמנו ועם שותפינו לקבוצה. מוזמנים להצטרף אלינו! עם תהלה קארו, ביבליותרפיסטית ויוצרת.
ימי חמישי בשעה 9:30 בזום | 40 ש"ח למפגש. לפרטים והרשמה: [email protected]