לימוד

ד"ר אבינעם עידן, גאו-אסטרטג מומחה לרוסיה, בהרצאות אקטואליות מרתקות על רוסיה החדשה לאחר התפרקות ברית המועצות, ועל החידה סביב שלטונו של פוטין זה שני עשורים.
הלכתם ברחוב באמצע היום וראיתם חזיר בר? אולי זו ההתחלה של הספר שחלמתם לכתוב? בסדנת כתיבה נכתוב על מה שיפה, מפחיד, מרגש, מצחיק וחד פעמי.
סדרת שיחות מרתקות על אדם, על מוסר ועל חינוך, בקטעים נבחרים מכתביהם של הוגי דעות - מיוון העתיקה ועד ימינו אנו. עם פרופ' ישעיהו תדמור.בואו נתפלסף!
תכנית עשירה ומרתקת המשלבת לימוד פיוטים משלל המסורות תוך העמקה ספרותית ושיח על שורשי הפיוט ומקורותיו. במהלך המפגשים נצא למסע מרתק, שבו נכיר את המנגינות והשירה מכל הגלויות, נלמד על המשוררים מחברי הפיוטים, נעמיק בצלילים ונתוודע לאוצר העצום והקסום – למנגינה בת מאות ואלפי שנים שאותה באמת אי אפשר להפסיק.

סיפורם המופלא של יוחנן מהברית החדשה ושל רבי יוחנן התלמודי הרבה נכתב בספרות התלמודית על יופיו הנערי והטראגי של רבי יוחנן. הרבה יותר פרשנים חוקרים ואומנים כתבו וציירו את יוחנן הנערי תלמידו האהוב של ישוע. שני יוחננים נחשקים אלו, שפעלו באזור הכינרת, נמנים על חשובי מעצבי שתי הבריתות החדשות: הברית החדשה הרבנית (התלמוד) והברית החדשה המשיחית (הנוצרית). כ־30 מפגשים מרתקים בהנחיית ארי אלון. בין המקורות שנלמד: הבשורה על פי יוחנן, חזון יוחנן (האפוקליפסה), אגרות יוחנן, וכ־50 סיפורים וסוגיות מן התלמוד והמדרש אודות רבי יוחנן ותלמידיו.

קורס מרתק בשיתוף אוניברסיטת חיפה - על התפתחויות וכיוונים עכשוויים בחקר המקרא, וקשרים בין תנ״ך לארכיאולוגיה, שירה, פילוסופיה ותרבויות אחרות. פרופ' יונתן בן דב, חוקר מקרא ומחנך חיפאי, ירצה ויארח מרצים ממיטב אנשי האקדמיה וחוקרי המקרא בארץ, ביניהם: פרופ' אניטה שפירא, פרופ' משה הלברטל, ד"ר גדעון טיקוצקי ואחרים.

לימוד וסדנת כתיבה בהנחיית תהלה קארו הסדנה היא חלק ממיזם 929 לקריאה בתנ"ך שבימים אלה עוסק בספרי נביאים

לימוד וקריאה משותפת בהנחיית מעיין ינאי. הלימוד הוא חלק ממיזם 929 לקריאה בתנ"ך, שבימים אלה עוסק בספרי נביאים

חשיבה הכרתית - לימוד מעמיק של גופי ידע שנבנו על ידי ימימה ופרקים ממשנתה. הלימוד המאפשר חיבור בין הבנות גבוהות ועמוקות לבין חיי היום יום והמעשה, ויוצר בהירות מחשבתית, בחירה והתקרבות אל מה שחשוב באמת. ימימה אביטל זצ"ל, אשת רוח ומעשה, הקדישה את חייה לחסד ונתינה בריפוי ועזרה, ולימדה מאות אנשים. אתן מוזמנות אלינו להצטרף לקבוצת מתחילות