מדרשי התנחומא הם אוצר בלום של הוויית החיים של יהודי ארץ ישראל וסביבתה התרבותית, שהתפזר ונפוץ לכל עבר. מדי שבוע נאיר פן נוסף של המדרש רב הפנים, ומחזיר לחיים את הדרשות בבית הכנסת בעת העתיקה. ד"ר משה לביא מרצה לתלמוד ומדרש בחוג לתולדות ישראל, ראש שותף של המרכז לחקר הגניזה הקהירית באוניברסיטת חיפה, ועומד בראש תחום ספרות חז"ל בחברה האירופאית לחקר המקרא.
פגישה אישית עם בית המדרש ועם חז"ל נכיר את דרכי החשיבה התלמודית, השפה והמונחים הבסיסיים, את גיבורי הסוגיות מההלכה ומהאגדה, ואת השפעתם על התרבות היהודית לדורותיה. מתאים לאלה הנפגשים עם התלמוד לראשונה ואלה שיש להם רקע קודם. עם הרבנית מיכל כהנא בסדרת מפגשים שתשודר בזום.  
עונה נוספת של מפגשים מרתקים על אתרים ארכיאולוגיים מימי הסנהדרין - כל מה שנחשף בהם, כל מה שנלמד מהם, תגליות חדשות, תובנות על הימים ההם ממה שנמצא בזמן הזה. עם מיטב החוקרים וארכיאולוגים מהשטח. סדרת מפגשים בזום.
הזדמנות להיכרות בלתי אמצעית עם כתביהם של הפילוסופים הגדולים מהעת העתיקה ועד ימינו. סדנת קריאה ועיון עם איש ההגות והחינוך פרופ' ישעיהו תדמור.

קוראים וכותבים תנ"ך. בואו לקרוא, לכתוב, לשמוע ולהרחיב דעת. עם תהלה קארו

"תרבות ב(אי) נחת" הינו מיזם שנועד לייצר מרחב אינטימי המאפשר דיאלוג פתוח עם אנשי רוח ויצירה מישראל ומהעולם בעידן של הסתגרות והשתקה.

Whether you have experience learning or you’re new to this adventure, join us for “A Date with the Talmud”, a weekly (zoom) meeting to explore, dive-in, question, wonder and even smile with the Talmudic heroes, language, terminology, challenges, wisdom and culture. With Rabbanit Michal Kohane.

מועדון קריאה של מרכז חדרים מזמין את אוהבי הספרות להצטרף לחוויית קריאה משותפת, צלילה אל עומקי הסיפור והמילה הכתובה. יחד נקרא ממיטב הספרות העברית העכשווית, בהנחייתה של ד"ר ברכה שריאל.