חברותא:
שיעורים וסדנאות שבועיים במגוון נושאים מרתקים עם מיטב המנחים
בואו להרבות דעת ולהרחיב אופקים בחדרים

תוכנית הכוללת חמש סדרות: ההגות היוונית הקלסית, הדיאלוג, משנות מוסר וביטוין בחינוך, אקזיסטנציאליזם, חופש, אותנטיות, משמעות ואהבה. הסדרה מיוחדת בקריאת הטקסטים יחדיו, ביאורם והדיון המעמק בקבוצה. עם פרופ' ישעיהו תדמור.
ימי ראשון בשעה 18:00 במרכז חדרים
לפרטים והרשמה: [email protected]
סדנת כתיבה מסדנאות הבית של אשכול נבו ואורית גידלי. איך מתחילים סיפור, מה עושים אם נתקעים, איך מקימים לתחייה דמויות, בוראים עולמות ומצליחים לסיים. נתקלתם באחת מהשאלות האלה? אתם זקוקים לאנרגיה של קבוצה כדי לכתוב, לחשוב ולהישמע? – הסדנה הזו היא עבורכם. עם אילנה זיידמן, סופרת ומנחה.
ימי ראשון בשעה 19:00 במרכז חדרים | 1,680 ש"ח ל־10 מפגשים.
לפרטים והרשמה: [email protected]

Selections from the 3rd order of the Mishna, Seder Nashim, about men, women and everything in between and beyond. Learning in depth, seriously, open to question and discussion; inviting you to struggle and fall in love with the text and the Jewish bookshelf. Rabbanit Michal Kohane is a graduate of Yeshivat Maharat and teaches Torah and Talmud. Sunday, 19:00 in ZOOM | 30 Nis for a meeting. For additional details and sing up: [email protected]

ZOOM link: https://us02web.zoom.us/j/84843740216

תושבע דייט

בשיתוף עם ישיבת מהר"ת, ניו-יורק

השנה נעסוק בסדר נשים - דיני משפחה, חובות בין בני זוג וילדיהם, דיני ירושות וצוואות, בגידות ועוד. סגנון לימוד פתוח, מעמיק, רציני, פתוח לשאלות ודיון, מזמין להתעמת ולהתאהב בטקסט ומתוכו להתוודע לארון הספרים היהודי. ידע מוקדם אינו הכרחי. מוזמנים בשמחה למפגש יחיד או לכל השנה. הרבנית מיכל כהנא בוגרת ישיבת מהר"ת ומלמדת תורה ותלמוד בארץ ובחו"ל.
ימי ראשון בשעה 20:30 בזום | 30 ש"ח למפגש. לפרטים והרשמה: [email protected] קישור זום: https://us02web.zoom.us/j/84843740216
הקשר בין הורה לילדיו הוא אחד המפתחות להבנת נפש האדם, והעסיק את הספרות מאז ומתמיד. יחד נצא למסע בין יצירות ספרותיות העוסקות בקשרים מסוגים שונים בין הורה לצאצאיו, ודרכן ניגע בהיבטים שונים ומדוברים פחות של הנושא. עם לי ממן, משוררת ועורכת ראשית בהוצאת פרדס.
ימי ראשון בשעה 20:00 במרכז חדרים | 1,200 ש"ח ל־10 מפגשים.
לפרטים והרשמה: [email protected]
במפגשים מוזמנים המשתתפים לפתוח חלון לחלקים חבויים בתוכם ולהרחיב את סיפורי החיים שלהם, באמצעות התבוננות פנימה המעוררת כתיבה. ניתן לשתף את חברי הקבוצה בדברים שנכתבו, ולקבל הדהוד ומשוב. אין צורך בניסיון בכתיבה כדי להשתתף בקבוצה. עם תהלה קארו, ביבליותרפיסטית ויוצרת.
ימי שני בשעה 9:00 בזום | 40 ש"ח למפגש.
לפרטים והרשמה: [email protected]
צעדים ראשונים בשפה המדוברת. בואו להכיר את השפה, הביטויים והסגנון, שהם חלק מתרבות עשירה ותוססת. עם חיים גרשון, שנולד לתוך תרבותה של השפה, חי אותה ואוהב אותה עד היום!
ימי שני בשעה 17:30 במרכז חדרים | 30 ש"ח למפגש.
לפרטים והרשמה: [email protected]
בסדנה היכרות עם שפת התיאטרון, הקניית מיומנויות משחק, תנועה ואלתור והתנסות בסגנונות התיאטרון השונים. בסדנה יחוו המשתתפים תהליך אישי וקבוצתי. בסיום השנה יועלה פרויקט מול קהל. עם עודדה שקד, בימאית, מורה ושחקנית בעלת ניסיון עשיר בהנחיית קבוצות.
ימי שלישי בשעה 18:30 במרכז חדרים | 220 ש"ח לחודש.
לפרטים והרשמה: [email protected]
סדנת ציור ורישום
קבוצה אינטימית למתחילים ומתקדמים כאחד. לאלו המסתקרנים לרכוש את יסודות הציור, ולאלו המעוניינים לשכלל את ארגז הכלים שלהם. עם רותי סגל, ציירת ואמנית חיפאית. הציגה תערוכות רבות וזכתה בפרסים בתחום האמנות.
ימי רביעי בשעה 10:30 במרכז חדרים.
לפרטים והרשמה: [email protected]
במהלך השיעורים נפגוש את התפילות, את התלונות, הקינות הקללות הווידויים ושירי השבח ההלל וההודיה בפרקים נבחרים מתוך ספר תהלים. עם ארי אלון, סופר, תלמיד חכם ומבכירי העוסקים בארון הספרים היהודי- ישראלי בארץ.
ימי רביעי בשעה 18:00 במרכז חדרים
לפרטים והרשמה: [email protected]
במסגרת הקורס נחשף לתכני חיים מגוונים של החברה הערבית דרך שפת היומיום למשל "נבקר" בחנות בגדים, נלמד על החגים המוסלמיים ונחכים בפתגמים ובברכות. טליה המאירי שי, בוגרת תואר ראשון חד חוגי בלשון וספרות ערבית, מורה מוסמכת לערבית. הקדישה כמעט את כל חייה לשפה הערבית בלימודים ובעבודה.
ימי רביעי בשעה 11:30 במרכז חדרים | 40 ש"ח למפגש.
לפרטים והרשמה: [email protected]
פיתוח מיומנויות משחק ותיאטרון, העמקה בסגנונות שפת התיאטרון ועבודה עם טקסט תוך התנסות אישית וקבוצתית. בהמשך השנה תועלה הצגה. לשם כך יידרשו המשתתפים לעבודה מעמיקה ורציפה. במסלול זה יתרון לבעלי ניסיון קודם בתיאטרון. עם עודדה שקד, בימאית, מורה ושחקנית בעלת ניסיון עשיר בהנחיית קבוצות.
ימי רביעי בשעה 18:30 במרכז חדרים | 220 ש"ח לחודש.
לפרטים והרשמה: [email protected]

קבוצת הלימוד במקצב הקריאה של מיזם 929. במפגשים מוזמנים המשתתפים להיפגש עם פרקי התנ"ך בלב פתוח, להקשיב לסיפורים ולרווחים בין המילים. הקריאה מזמינה אותנו לדיאלוג עם הטקסט, עם עצמנו ועם שאר חברי הקבוצה, באמצעות תהליכי קריאה וכתיבה. עם תהלה קארו, ביבליותרפיסטית ויוצרת.
ימי חמישי בשעה 9:30 בזום | 30 ש"ח למפגש.
לפרטים והרשמה: [email protected]

בהשראת מיזם 929 נלמד את ספר בראשית עם המפרשים הקלאסיים של של המאה ה־19: שד"ל, הרשר"ה והנצי"ב. עם מיכאל אסקולי, רב מוסמך, מלמד מדרש ופרשנות בתוכניות שונות.
ימי חמישי בשעה 19:00 במרכז חדרים | 30 ש"ח למפגש.
לפרטים והרשמה: [email protected]
מפגש שבועי מרתק שבו מעמיקים בסוגיות הקשורות לפרשת השבוע ולרלוונטיות שלה לחיינו אנו. עם הרב אלחנן דעי.
ימי שישי בשעה 9:00 במרכז חדרים | 30 ש"ח למפגש.
לפרטים והרשמה: [email protected]
סדנת שירה עם לי ממן
סדנת כתיבה לבוגרי סדנת המתחילים או למשתתפים בעלי ניסיון בכתיבת שירה. עם לי ממן, משוררת ועורכת ספרות, עורכת ראשית בהוצאת פרדס.
ימי שישי בשעה 10:30 במרכז חדרים | 1,400 ש"ח ל־12 מפגשים.
לפרטים והרשמה: [email protected]