קריאה מעמיקה ודיון במשנות מוסר וביטויין בחינוך. עם פרופ' ישעיהו תדמור.
ימי ראשון בשעה 18:00 בזום. קישור ישיר לשיעור
תושבע דייט
שיעור שבועי המציע היכרות רגועה, אותנטית ומעמיקה עם דף הגמרא, בית המדרש וחז"ל, בלימוד אינטראקטיבי, בסגנון בית מדרשי. נפגוש ונתוודע לסיפורים כמו גם אל אופני החשיבה התלמודית, השפה והמונחים הבסיסיים, נכיר את גיבורי הסוגיות מההלכה ומהאגדה, את חייהם וחוכמתם, ואת השפעתם על התרבות היהודית לדורותיה. מתאים לכאלה הנפגשים עם התלמוד לראשונה וגם לכאלה שיש להם רקע קודם. הרבנית מיכל כהנא בסדרת מפגשים.
ימי ראשון בשעה 20:30 בזום.
לפרטים והרשמה: [email protected]
במפגשים מוזמנים המשתתפים לפתוח חלון לחלקים חבויים בתוכם ולהרחיב את סיפורי החיים שלהם, באמצעות התבוננות פנימה המעוררת כתיבה. ניתן לשתף את חברי הקבוצה בדברים שנכתבו, ולקבל הדהוד ומשוב. אין צורך בניסיון בכתיבה כדי להשתתף בקבוצה. עם תהלה קארו, ביבליותרפיסטית ויוצרת.
ימי שני בשעה 9:00 בזום.
לפרטים והרשמה: [email protected]
בסדנה נחשפים המשתתפים לעולם התיאטרון, תרגילי אלתור ותנועה, עבודה על דמות ופיתוח מיומנויות משחק. עם עודדה שקד מנחה ושחקנית פלייבק. הסדנה למתחילים מלאה. הסדנה למתקדמים מלאה.
סדנת פלייבק בימי שני בשעה 9:30 במרכז חדרים.
לפרטים והרשמה: [email protected]
קבוצת לימוד להיכרות עם הספר החשוב ביותר בארון הספרים היהודי הקלאסי. בהנחיית ד"ר גבריאל חזות. ימי שני בשעה 19:00 במרכז חדרים.
לפרטים והרשמה: [email protected]
קהילת פיוט מתחדשת בחיפה. בואו לפייט ולסלסל עם טובי הפייטנים מאנדלוסיה ועד טריפולי, צנעא, חאלב ועוד. עם אביהו עצר.
ימי שני בשעה 19:00 במרכז חדרים.
לפרטים והרשמה: אביהו עצר טל' 050-205-0482⁩
צעדים ראשונים ביידיש - בואו להכיר את השפה, הביטויים והסגנון, שהם חלק מתרבות עשירה ותוססת. עם חיים גרשון.
ימי שלישי בשעה 17:30 במרכז חדרים.
לפרטים והרשמה: [email protected]
חוג ציור
ציור ורישום במגוון טכניקות, בהדרכה אישית של רותי סגל, אמנית ואוצרת.
ימי רביעי בשעה 9:30 במרכז חדרים.
לפרטים והרשמה: [email protected]
סדנת כתיבה מסדנאות הבית של אשכול נבו ואורית גידלי. איך מתחילים סיפור, מה עושים אם נתקעים, איך מקימים לתחייה דמויות, בוראים עולמות ומצליחים לסיים. יסודות הכתיבה וכלים אפקטיביים בעשרה מפגשים עם אילנה זיידמן.
ימי רביעי בשעה 19:00 במרכז חדרים.
לפרטים והרשמה: סדנאות הבית בית הספר לכתיבה של אשכול נבו ואורית גידלי
קריאות מעמיקות בפרשת השבוע כל סיפור יילמד בקריאה פרשנית ספרותית, וכן הגותית השקפתית. עם הרב איתמר אלדר, ראש בית מדרש בישיבת אורות שאול, ד"ר לפילוסופיה יהודית.
ימי רביעי בשעה 21:00 בזום.
לפרטים והרשמה: [email protected]

קבוצת הלימוד במקצב הקריאה של מיזם 929. במפגשים מוזמנים המשתתפים להיפגש עם פרקי התנ"ך בלב פתוח, להקשיב לסיפורים ולרווחים בין המילים. הקריאה מזמינה אותנו לדיאלוג עם הטקסט, עם עצמנו ועם שאר חברי הקבוצה, באמצעות תהליכי קריאה וכתיבה. תהלה קארו, ביבליותרפיסטית ויוצרת.
ימי חמישי בשעה 9:30 בזום.
לפרטים והרשמה: [email protected]

date with talmud

A weekly learning (in English) offering a calm, authentic and in-depth introduction to the Gemara, Beit Midrash and our sages; an interactive study, resembling Beit Midrash style. We will meet and become acquainted with the stories as well as the Talmudic way of thinking, the language and the basic terms; we will get to know the heroes of the various issues from the Halacha and Aggadah (Law & Lore), their lives and wisdom, and their impact on the Jewish way of life for generations. Suitable for those who are meeting the Talmud for the first time, as well as those who have previous background. Rabbanit Michal Kohane in a series of Zoom meetings. Thursdays, 20:00-21:30 (Israel time).

For additional details and sing up: [email protected]

סדנת שירה עם לי ממן
סדנת הכתיבה של הליקון - בית לשירה מגיעה למרכז חדרים! סדנה לכתיבה יוצרת בהנחיית המשוררת והעורכת לי ממן.
ימי שישי אחת לשבועיים בשעה 10:30 במרכז חדרים.
לפרטים והרשמה helicon.org.il