פרויקט שאג"י

ברכת פורים

ברכת פורים שמח ממשתתפים בפרויקט שאג"י - מיזם השבטים , מופעל בשנה זו על ידי היחידה ל מנהיגות חברתית באוניברסיטת חיפה, מנהלי פרויקט שאג"י ועמותת פלוגתא. פרויקט זה מקדם מפגש בין קוביות אוכלוסיה שונות, במטרה לצמצם את הפערים והפילוג ביניהן ,בהשראת "נאום השבטים" של הנשיא ריבלין. במסגרת הפרויקט, נפגשת בכל שבוע קבוצה של 30 משתתפים (גברים ונשים), הכוללת סטודנטים מאוניברסיטת חיפה, ומשתתפים חרדים המתגוררים בשכונות שונות בחיפה. המפגשים מתקיימים במרכז "חדרים- בית מורשה הריאלי", על בסיס שבועי ומייצרים הזדמנות לשיח בלתי פורמלית והיכרות בין המשתתפים.פורים שמח!

Geplaatst door ‎חדרים- בית מורשה בריאלי‎ op woensdag 28 februari 2018

בכנס הרצליה לקראת שנה לכהונתו נשא נשיא המדינה ראובן רבלין את "נאום השבטים" בו הצביע על השבטים השונים המרכיבים היום את החברה הישראלית, וקרא להתמודד עם השאלות והאתגרים שהם מציבים בפנינו:

"מי שלא מוכן לשאול את השאלות האלה היום, הוא אינו ציוני יותר ולא לאומי יותר - אלא מתעלם מהאתגר המשמעותי ביותר, המונח בפני המפעל הציוני היום. אם חפצי חיים אנחנו, אם חזון המדינה היהודית והדמוקרטית הוא חלום חיינו ומשאת נפשנו, הרי שאנו נדרשים היום להישיר מבט אמיץ למציאות הזאת. וזאת, מתוך מחויבות עמוקה למצוא, יחד, תשובות לשאלות. מתוך נכונות לשרטט, יחד, כל שבטי ישראל, חזון משותף, של תקווה ישראלית...

"הסדר הישראלי החדש", דורש מאתנו היום לעבור מהתפיסה המקובלת של רוב ומיעוט, לתפיסה חדשה של שותפות, בין המגזרים השונים בחברה הישראלית. בירור מהותה של השותפות הזאת, היא משימה של החברה הישראלית כולה. גם אם אין זה מתפקידי להכתיב את התשובות, הרי שמתפקידי ומחובתי כנשיא מדינת ישראל לשאול את השאלות, ולדרוש את הדיון ואת התשובות. ואני אמשיך לעשות זאת, מעל לכל במה, ובכל מקום; מכל שבט בתוכנו, ומכולנו גם יחד".

 

פרויקט שאג"י - שבט אחים גם יחד מיזם השבטים, מופעל בשנה זו על ידי היחידה ל מנהיגות חברתית באוניברסיטת חיפה, מנהלי פרויקט שאג"י ועמותת פלוגתא. הפרויקט מקדם מפגש בין קבוצות אוכלוסיה שונות, במטרה לצמצם את הפערים והפילוג ביניהן, בהשראת "נאום השבטים" של הנשיא ריבלין. במסגרת הפרויקט, נפגשת בכל שבוע קבוצה של 30 משתתפים (גברים ונשים), הכוללת סטודנטים מאוניברסיטת חיפה, ומשתתפים חרדים המתגוררים בשכונות שונות בחיפה. המפגשים מתקיימים אצלנו במרכז "חדרים" בריאלי, על בסיס שבועי ומייצרים הזדמנות לשיחה בלתי פורמלית והיכרות בין המשתתפים.